Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shpërthimi i tritolit mes një lokali e hotelit të Ervin Matës, policia fler për shpërthimin në Tiranë

Policia ka dhene detaje për shpërthimin e tritol, mbrëmë vonë në kryeqytet. Policia që ka nisur tashmë hetimet për ngjarjen, thotë se tritoli ishte vendosur në një rrugicë mes një hoteli dhe një dyqani, ndërsa ka dëmtime material tek të dyja objektet. Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

News 24, referuar burimeve policore, raporton po ashtu se hoteli ishte në pronësi të një personazhi të njohur për botën e krimit, Ervin Matës. Biznesmeni Ervin Mata u përfshi në vrasjen që ndodhi në lokalin Monopol në zonën e ish-Bllokut, mbrëmjen e 4 tetorit 2018.

Ervin Mata u vetëdorëzua në Polici më 2 Mars 2019 pasi prej 6 muajsh kërkohej nga autoritet për vrasjen që ndodhi në zonën e ish-Bllokut, ku pas një përplasje me armë mbeti i vrarë Fabjol Gaxha dhe u plagosën dy të tjerë, Ervis Martinaj dhe Eljon Hato.

Biznesmeni Ervin Mata ka mohuar që të ketë qëlluar me armë, apo edhe me grusht. Arratinë për gati 6 muaj, ai e argumentoi me faktin se ishte larguar pasi ishte i frikësuar.

Biznesmeni prej kohësh ishte i fejuar me këngëtaren e njohur shqiptare Elvana Gjata, një lidhje e cila mesa duket ka marrë fund tashmë.

Ndërsa lokali afër hotelit të Matës, ishte në pronësi të shtetasit Klevis Gozhita.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 30.05.2020, rreth orës 22:40, në një rrugicë të ndërmjetme midis një lokali dhe një hoteli në rrugën e “Dibrës”, ka shpërthyer një sasi e dyshuar si lëndë plasese.

Si pasojë e shpërthimit nuk ka asnjë të lënduar, por vetëm dëme të vogla materiale tek të dy objektet.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet