Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pamje të momentit ku policia dhunon George Floyd pak minuta para se të vdiste

Dalin prova të reja tronditëse nga vrasja e George Floyd, të cilit ju mor fryma pasi një polic në Minneapolis i vendosi gjurin në fyt.

Një video e re e postuar nga Shaun King, tregon një oficer policie duke dhunuar Floyd pas arrestimit të tij.

Derek Chauvin oficeri i cili u akuzua për vrasjen e 46-vjeçarit, është parë në derën e pasme të makinës duke dhunuar Floyd.

Nga dita e vrasjes së 46-vjeçarit në SHBA janë shënuar protesta të dhunshme, ku nuk kanë munguar dhe konfrontimet fizike mes protestuesve dhe policisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet