Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Britania raporton 113 të vdekur të dielën nga koronavirusi

Autoritetet ne Mbretërine e Bashkuar raportuan për 113 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Numri total i të vdekurve ka shkuar kështu në 38.489. Sipas autoriteteve, shifrat përfshijnë vdekjet edhe në spitale, edhe në shtëpitë e kujdesit.

Spitalet në Angli raportuan 85 vdekje të reja, Skocia kishte nëntë, Uellsi regjistroi 11 dhe Irlanda Veriore kishte një.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet