Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rasti i pare, pronari i dyqanit te kepuceve con koronavirusin ne Librazhd

Koronavirusi ka arritur per here te pare edhe ne qytetin e Librazhdit, i cili kishte mbetur nje nga zonat e gjelbra pa raste infektimi dhe pa masa kufizuese.

Personi i prekur mesohet se eshte pronar i nje dyqani kepucesh ne tregun e qytetit.

I infektuari mendohet se ka pasur kontakte me një të infektuar në spitalin e sanatoriumit në Tiranë.

Ky shënon rastin e parë me COVID-19 pas një muaji për qarkun e Elbasanit.

Nderkohe deri me tani qyteti i Librazhdit kishte rezultuar i paprekur nga koronavirusi, citon lajmifundit.al.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet