Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vetëm apo me opozitën e bashkuar, Lulzim Basha zbulon si do shkojë PD në zgjedhje

Lulzim Basha tha se PD do të shkojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare si opozitë e bashkuar, jo vetëm.

Në një intervistë në emisionin Opinion, Basha tha se opozita kërkon zgjedhje të lira e të ndershme sa më parë.

“Jemi për zgjedhje dje, nuk mundet më Shqipëria të vazhdojë kështu
cdo ditë me Ramën kryeministër është ditë vuajtje. U larguam nga ai Parlament për të provokuar zgjedhje të parakohshme”.

Opozita e bashkuar është me një qendrim për reformën zgjedhore, është me një qëndrim për të shkuar në zgjedhje dhe do shkojë së bashku?

Basha: Absolutisht po. Fevziu: Që tani është marrë ky vendim? Basha: Absolutisht po

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet