Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Nxori….lëpirëse në foltoren e parlamentit, Ruçi ndëshkon Ralf Gjonin me 10 ditë pezullim

Byroja e Kuvendit vendosi të përjashtojë me 10 ditë deputetin Ralf Gjoni i cili akuzohet se ka konsideruar shkelje të rregullores me sjelljen e tij në seancën e shkuar.

Gjoni nxori disa lëpirëse në foltoren e parlamentit në momentin kur po mbante fjalën e tij, ndërsa kërkoi edhe disa herë replika me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi, i cili e paralajmëroi për disa herë.

Deputetët që kërkuan përjashtimin e Ralf Gjonit

-Evis Kushi

-Vasilika Hysi

-Almira Xhembulla

-Ardiana Jaku

-Artemis Malo

-Vilma Bello

-Elona Hoxha

Ndërkohë në orën 10:00 në selinë e Kuvendit lidhur me këtë masë, të vendosur ndaj tij, pritet që të flasë vetë Gjoni.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet