Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Lajm i mirë nga Kroacia, asnjë i infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Kroacia nuk ka regjistruar asnjë të infektuar me koronavirusin e ri, gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë vend, që nga fillimi i epidemisë, mbetet 2,244.

Kështu ka njoftuar Shtabi i Mbrojtjes Civile në Kroaci.

Kjo është dita e tretë me rradhë, që autoritetet shëndetësore kroate nuk kanë regjistruar asnjë rast me COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi.

Aktualisht në spitalet kroate, trajtim mjekësor po marrin 38 pacientë. Gjashtë prej tyre janë të vendosur në respiratorë.

Numri i të shëruarve ka arritur në 2,047.

Ky vend, ka shënuar gjithsej 101 raste te vdekjeve nga COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet