Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rikthimi i sistemit shëndetësor në normalitet, Manastirliu: 790 ndërhyrje në javën e parë në spitalet publike

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu informon se në javën e parë të kthimit në normalitet të sistemit shëndetësor prej pandemisë janë kryer 790 ndërhyrje operacione të planifikuara.

Operacionet kryhen me masa të shtuara për të parandaluar mospërhapjen e COVID-19 në spitalet publike.

STATUSI I OGERTA MANASTIRLIUT
Më shumë se 790 ndërhyrje janë kryer në spitalet publike në javën e parë pas rikthimit gradual në normalitet të sistemit shëndetësor, me rifillimin e operacioneve të planifikuara në të gjithë vendin ✅

#MeMasaTëShtuara #ShëndetësiaNëGatishmëri

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet