Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Indi/ Prifti varroset i gjallë, beson se mund t’i japë fund koronavirusit në botë

Ndonëse shumë vende janë angazhuar që të zbulojnë një vaksinë, për të asimiluar COVID-19, indianët nga krahu tjetër, janë përpjekur të gjejnë zgjidhje alternative.

Të pishë urinë lope (kafshë që në Indi është e shenjë), është cilësuar si një “kurë” që trajton koronavirusin, ndërsa një prift së fundmi, beson se duke u “varrosur” thuajse plotësisht deri në pjesën e qafës për tetë orë, është një mënyrë “efikase” për t’i dhënë fund CoVid-it.

Prifti Srinivasa Siddhar, nga Tamil Nadu, u varros deri në qafë dhe rrethoi vendin me zjarr, me shpresën se do të ndalte kolapsin shëndetësor në botë. Srinivasa kishte menduar që këtë rit ta bënte në tempullin Devi, nën shoqërinë e kamrave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet