Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bayerni “shkel” Dortmundin, ja kush ishte deshtimi i ndeshjes

Bayerni mundi Dortmunin në ndeshjen e xhiros së 28-të të Bundesligës. Kjo perballje eshte mbyllur me rezultat minimal 0-1.

Kimich ishte ai qe shenoi golin e vetëm për bavarezët e shënoi në fund të pjesës së parë.

“Whoscored” vlereson se Boateng ishte lojtari më i mirë në fushë me notën 8.1 i ndjekur nga autori i golit me 7.8.

Nderkohe lojtari më i dobët në këtë sfidë është vlerësuar portieri i Dortmundit Burki.

Nota të dobëta kanë marre edhe dy sulmuesit e skuadrave, Lewandowski (6.4) dhe Haaland (6.5).

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet