Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Si u grabit biznesmeni në Tiranë, autorët e vëzhguan prej javësh

Zbardhen detaje të reja në lidhje me mekanizmin e përdorur nga 2 autorët tashmë në pranga për vjedhjen e rreth 25 milionë lekëve. Ngjarja eshte regjistruar të premten e kaluar në zonën e Komunës së Parisit, pranë një qendre tregtare.

Hetimet paraprake kanë zbuluar se 2 të arrestuarit, Donald Hoxha, 27 vjeç, dhe Gentian Kane, 44 vjeç, e kanë realizuar vjedhjen nëpërmjet një bllokuesi valësh. Biznesmeni Flamur Behi ka qenë në vezhgim të grabitësve për shumë javë.

Pasi e kanë gjurmuar, kur ka mbledhur xhiron në biznese të ndryshme që administron, kur ky i fundit ka parkuar në qendrën tregtare, autorët kanë aktivizuar bllokuesin e valëve, çka bëri që makina të mbetej e hapur pavarësisht se biznesmeni e mbylli me pult.

Pas largimit të tij, autorët kanë marrë qetësisht nga bagazhi paratë dhe janë larguar. Biznesmeni Behi merret me import, eksport, tregtim cigaresh dhe artikujsh të ndryshëm.

Vetëm 2 ditë më vonë, policia ka arritur t’i identifikojë dhe arrestojë të rinjtë, të cilët janë parë nga kamerat e sigurisë në qendrën tregtare. Policia ka sekuestruar edhe shumën e konsiderueshme të parave të vjedhura, nga të cilat mungonte vetëm një pjesë e vogët, të cilën autorët e kishin shpenzuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet