Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Luhatje temperaturash, ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila do të ifluencojnë mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Fillimi i javës dt 25 Maj 2020 moti do të jetë mbetet me diell dhe vranësira në zonat malore të cilat do të pasohen nga rreshje lokale shiu në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 11/24°C

Zonat e ulëta 11/30°C

Zonat bregdetare 16/27°C

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet