Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi, bie numri i viktimave në SHBA, regjistrohen 638 vdekje gjatë 24 orëve të fundit

Në SHBA numri i vdekjeve të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit është ulur më pak se 1000, saktësisht 638 sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

Në vend totali i të prekurve nga Covid është 1.643 500 për një total viktimash prej 97 722.

SHBA ka vendosur pezullimin e hyrjeve në vend për jo-amerikanët që vijnë nga Brazili.

Shtëpia e Bardhë ka deklaruar se “Presidenti Trump ka vendosur të mbrojë vendin duke pezulluar hyrjen e të huajve që kanë qenë në Brazil në 14 ditët e fundit para mbërritjes së tyre në Shtetet e Bashkuara.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet