Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tre persona vdesin nga zjarri ne spitali ne Rusi

Tre persona kanë ndërruar jetë nga zjarri që shpërtheu mbrëmjen e së premtes në një spital në qytetin Zelendodolsk, rreth 650 km në lindje të Moskës.

loading...

Nga përfshirja e flakëve kanë mbetur të plagosur edhe tre persona të tjerë, ndërsa janë evakuuar nga ndërtesa 88 pacientë dhe personel mjekësor.

Një ngjaje e rëndë u regjistrua disa javë më parë në Shën Petersburg, ku 6 pacientë gjetën vdekjen nga shpërthimi i zjarrit për shkak të një defekti në respirator.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet