Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Spanja shpall 10 ditë zie kombëtare për viktimat nga koronavirusi

Qeveria spanjolle do të shpallë zi kombëtare për viktimat e koronavirusit duke filluar nga e marta.

Kjo u njoftua nga Kryeministri Pedro Sanchez i cili tha se “Të gjithë ne do të ndalemi për të përkujtuar viktimat e fatkeqësisë më të rëndë të shekullit. Sfida e rindërtimit është mbi ne. Që nga e marta, vendi do të jetë në zi kombëtare për dhjetë ditë”.

loading...

Rekomandojme

Pedro Sanchez tha gjtihashtu se “Të ndjerit meritojnë kujtesën tonë, por edhe harmoninë tonë, ne do të duhet të jetojmë së bashku në të njëjtin vend që ata ndërtuan”.

Sanchez gjithashtu njoftoi se nga korriku Spanja do të lejojë hyrjen e turistëve të huaj.

Spanja, së bashku me Italinë, janë në mesin e vendeve më të prekura nga epidemia e Covid-19 në Europë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet