Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rashica titullar ne fitoren e Werder Bremen

Më në fund fitore për Bremen, paraqitje jo aq e mirë e Rashicës ndaj Freiburg. Werder Bremen më në fund ka gjetur rrugën e fitores.

Skuadra e Milot Rashicës ka shënuar fitore në xhiron e dytë në Bundesliga pas rifillimit të futbollit, duke mposhtur Freiburg me rezultat minimal 0:1.

Përkundër fitores së Bremen, mund të thuhet se Miloti nuk pati një paraqitje aq të mirë, duke mos treguar shumë rrezik për kundërshtarët, shkruan lajmi.net. Ai u zëvendësua në minutën e 81′.

loading...

Rekomandojme

Fati i këtij takimi u vendos në 20 minutat e para. Ishte Bittencourt ai që tundi rrjetën e Freiburg, për epërsinë e skuadrës së tij.

Werder arritën të ruanin këtë epërsi, duke bërë që në fund të dalin me tri pikë nga kjo ndeshje.

Werder kështu numëron 21 pikë, dhe vazhdon të jetë në pozitën e parafundit në tabelë, kurse Freiburg në pozitën e shtatë mbetet në kuotën e 37 pikëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet