Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rama uron besimtarëve musliman Fitër Bajramin: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju

Kryeministri Edi Rama uron besimtarët myslimanë festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë.

Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”. Nesër zonat e kuqe do të jenë të mbyllura, pasi nuk do të lejohet asnjë aktivitet ndërsa besimtarët nuk do kryejnë faljen në sheshe por në xhami nën protokollet shëndetësore të sigurisë.

loading...

Gepostet von Edi Rama am Samstag, 23. Mai 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet