Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Basha kujton Falconen: Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale parakusht për BE

Kryetari i PD Lulzim Basha ka shpërndarë postimin e ambasadorit të BE-së në vendin tonë Luigi Soreca duke kujtuar gjykatësin italian Giovanni Falcone në 28-vjetorin e vrasjes së tij nga mafia.

Basha shkruan se Falcone është frymëzim për çdo magjistrat dhe thekson se ndëshkimi i korrupsionit politik dhe krimeve elektorale janë parakusht për BE.

loading...

Rekomandojme

“Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij.

Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve në bashkëpunim me krimin e organizuar, janë parakusht për integrimin e 🇦🇱 në 🇪🇺.”, shkruan Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet