Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zotimi i Bashës për ‘Zgjedhoren’/ Hajdari: E vlerësoj që rikthehet në Këshillin Politik

Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson vendimin e Bashkës për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik dhe e cilëson si diçka pozitive.

Por për Hajdarin nuk mjafton. Ajo kujton se duhet konsensus për ndryshimin e sistemit, në mënyrë që tryeza të japë rezultatet.

loading...

STATUSI NGA RUDINA HAJDARI

E vlerësoj faktin që Lulzim Basha u shpreh i gatshëm për përfundimin e reformës zgjedhore. Është gjë pozitive që ai kthehet në KP, por gjithashtu duhet të pranojmë gjetjen e konsensusit mbi çështjen e ndryshimit të sistemit, në mënyrë që të arrijmë rezultate nga kjo tryezë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet