Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tragjedia në Berat, si ndërroi jetë 4 vjeçari pasi e zuri korrenti në park

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mesditën e kësaj të premteje në lulishten në qendër të qytetit të Beratit, ku një fëmijë 4-vjeçar humbi jetën pasi ra në kontakt me energjinë elektrike.

I mituri nga komuniteti rom ishte në park me nënën e tij, kur për një moment u shkëput ajo për të luajtur ndërsa fatkeqësisht ra në kontakt me percjellesit e energjise elektrikë qe perdoren per ndriçim.

loading...

I mituri u transportua me urgjencë në spital por nuk mundi të mbijetojë.

Lidhur me këtë ngjarje policia nis një hetim ndaj drejtorisë së ndriçimit në bashkinë e beratit, e cila pavarësisht se një fëmijë humbi jetën ende nuk ka marrë asnjë masë për të ndërhyrë në rrjetin elektrik të amortizuar që furnizon me energji lulishten në qendër të qytetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet