Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rrëzohet avioni në Pakistan/ 99 persona në bord, piloti njoftoi për probleme teknike

Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan.

Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas në një zonë të banuar.

loading...

Ende nuk janë zbardhur rrethanat e ngjarjes por autoritetet bëjnë të ditur se piloti kishte raportuar probleme teknike. Numri i sakte i viktimave nuk dihet ende, ndërsa kanë nisur hetimet.

Ngjarja e rëndë ndodh vetëm një javë pasi Pakistani lejoi rifillimin e fluturimeve të cilat u pezulluan dy muaj për shkak të pandemisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet