Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Në Itali 130 viktima dhe 652 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Italia vazhdon betejën e saj kundër koronavirusit, edhe pse me më pak viktima.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 130 të vdekur, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 32,626.

loading...

Gjithashtu janë verifikuar 652 raste të reja duke e çuar në 228,658 numrin e të infektuarve që nga nisja e pandemisë deri më sot. Të shëruar në 24 orët e fundit janë 2160 persona.

Numri i personave aktiv të infektuar është reduktuar në 59,322, 8,947 prej tyre po kurohen në struktura spitalore dhe 595 në repartet e terapisë intesive.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet