Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Fillojnë lëvizjet e para për protestën tek Teatri, bllokohet qarkullimi tek pedonalja

TIRANA
Brenda 5 ditësh një protestë e 3-të do të mbahet tek Teatri Kombëtar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

Fillimisht disa qytetarë kanë filluar të lëvizin afër Teatrit ndërkohë që tek pedonalja është bllokuar qarkullimi.

loading...

Deri tani janë mobilizuar 100 policë tek pedonalja teksa janë mobilizuar 100 policë nga 6 komisariate.

Po ashtu po merren masa për të mbrojtur Ministrinë e Brendshme si dhe Policia Rrugore për qarkullimin afër pedonales.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet