Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Dorehiqet nga Bashkia, vajza e ish-deputetes se PS ne protesten per Teatrin

Ana Shkreli, vajza e ish deputetes se PS LEdi Shamku Shkreli eshte dorehequr nga detyra qe mbante ne varesi te Bashkise se Tiranes, pasi u shfaq ne protesten kunder shembjes se Teatrit Kombetar.

Pas kesaj doreheqje, ish-deputetja e Partisë Socialiste Ledi Shamku ka mbështetur vendimin e të bijës, pasi Anna Shkreli vendosur te tërhiqet nga posti zyrtar.

loading...

Shamku e përkufizon vendimin e të bijës me një nga poezitë e Maks Velos “Liria” të përkthyer në Italisht pikërisht prej saj.

Ajo sjell në vëmendje edhe kapitullin e Koço Papajt të cilit sipas saj iu bë gjyqi me altropolant, duke e paralelizuar me situatën e krijuar pas shfaqjes së të bijës në protestë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet