Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Djali i vdekur ne aksident me del ne enderr dhe me pyet: cfare bere per mua”, rrefimi prekes i babait

Luftar dhe Pranvera Buzi, nga Fieri, para tetë vitesh humbën në një aksident djalin e tyre të vetëm Dionisin, asokohe vetëm 2-vjeç.

Vogëlushi është aksidentuar nga një furgon, por shoferi i saj, është shpallur i pafajshëm. Për këtë arsye, familja dëshiron drejtësi, e cila deri më sot nuk ka mbërritur. I ftuar në emisionin “Shqipëria live”, Luftari, shpalosi të gjithë problematikën e tij.

“Një fjalë thashë unë atje dhe më arrestuan, më thanë që i ke dërguar letra kryeministrit. Unë i kam dërguar letër kryeministrit, ministrit të brendshëm dhe do ta dërgoj deri në gjykatën e Hagës, këtë çështje.

loading...

Është e vështirë ta mendosh që nga pakujdesia e shoferit të humbasësh djalin. Ne jetën po e vazhdojmë, por ne jemi në ankth që s’po marrim një drejtësi. Këtu janë dënuar njerëz të pafajshëm.

Erdhi eksperti nga Tirana dhe ai më dha të drejtën, por prokurori tha janë dy me një, sepse dy ekspertët e Fierit e kanë dhënë kundër.

I lutem drejtësisë, kryerporkurorit, SPAK-ut të merren vesh me këta, sepse janë maskarenj të gjithë. Më ka dalë pesë, gjashtë herë në ëndërr djali, dhe më ka thënë: o ba ç’a bërë për mua”, u shpreh Luftari.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet