Britania hap kufijtë nga 8 qershori, karantinë e detyruar 14- ditore për ata që hyjnë

Bota
Britania hap kufijtë nga 8 qershori, karantinë e detyruar 14- ditore

Pasi shifrat po vijnë në ulje, Britania ka vendosur të hapë kufijtë nga 8 qershori.

Teksa numëron 254 mijë të infektuar me COVID-19 dhe 36 mijë viktima, Britania do të vendosë karantinë të detyruar për të parandaluar një valë të dytë koronavirusi.

Çdokush që hyn apo kthehet në Britani do të jetë i detyruar të qëndrojë në karantinë 14- ditore.

ME TE LEXUARAT