Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Digjet banesa në Berat, shpëtojnë mrekullisht 2 familjarët: Është shkrumbuar gjithçka

Një banesë është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në fshatin Vodëz të Njësisë Administrative Lumas.

Banesa ku jetonte familja e Skënder Dollanit është përfshirë papritur nga flakët dhe deri në mbërritjen e Repartit Zjarrëfikës nga qyteti i Kuçovës, banesa është shkrumbuar totalisht.

Shërbimet zjarrëfikëse kanë mundur të shuajnë flakët e zjarrit në një kohë rekord por nuk kanë mundur dot të shpëtojnë asnjë orendi shtëpiake pa u djegur.

Përpara mbërritjes së zjarrëfikësve banorët kanë nxjerrë mes flakëve pa asnjë lëndim babain e moshuar të Skënderit. Paraprakisht dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike si pasojë e rrjetit e energjitik të amortizuar dhe të vjetër. Familjarët kanë bërë apel për ndihmë pasi nuk kanë mundur të shpëtojnë asgjë banesa dhe janë djegur të gjitha orenditë dhe veshjet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet