Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

FSHF merr vendimin: Kampionati në Shqipëri nis më 3 qershor

Pas nje mbledhje te mbajtur diten e sotme me kreret e klubeve, Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që kampionati në Shqipëri të rinisë me 3 qershor.

FSHF ditën e sotme pati një takim, në ‘Shtëpinë e Futbollit’, ku u mblodhën presidentët e Superligës të cilët pas diskutimeve kanë vendosur që data 3 qershor të rikthej futbollin në vend.

loading...

Rekomandojme

Tashmë pritet vetë miratimi i datës nga ana e qeverisë.

Ndërkohë në mbledhjen e FSHF është diskutuar edhe rreth protokollit të masave të nevojshme të vendosura në koordinim me Ministrinë e Shëndetësisë, për frenimin e hapjes së Covid-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet