Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zgjedhje pa studentë/ Artan Hoxha shpall kandidaturën për Rektor të Universitetit të Tiranës

Është regjistruar kandidati i parë për Rektor të Universitetit të Tiranës. Mësohet se ka shpallur kandidaturën Prof. Dr. Artan Hoxha, i cili është Dekan i Fakultetit të Drejtësisë.

Gara për Rektor, por edhe anëtarët e senatit, në Universitetin e Tiranës është hapur javën e parë të muajit prill dhe do të mbyllet më 8 maj, pikërisht në muajin kur mbaron edhe mandati i Rektorit actual të UT, Mynyr Koni.

Ndërkohë, duke marrë shkas nga situata e krijuar, zgjedhjet me fushatë prapavepruese do të zhvillohen pa studentë, të cilët kishin të drejtën e votës, për të votuar si për rektorin, por edhe për senatin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet