Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkelet distancimi social, avioni i “Air Albania” mbushet si urbanet e Unazes

Qeveria shqiptare ka ka ngarkuar vetem kompanise Air Albania te gjitha fluturimet e riatdhesimit ne Shqiperi te qytetareve te mbetur jashte vendit ne momentin e bllokimit te kufijve nga pandemia.

Nje foto e publikuar se fundi tregon shqiptaret qe po riktheheshin nga Frankfurti i Gjermanisë dy ditë më parë.

Sic e shikoni avioni ka qene i mbushur ne te njejten forme sic mbushen urbanet e unazes ne Tirane.

Bazuar ne protokollet qe permendin mjeket, te cilat i ka perseritur shpesh edhe kryeministri Rama kohet e fundit, duket qarte se distancimi social eshte shkelur teresisht.

Sic duket jo vetem uleset ne avion por edhe pjese e “korridorit” mes tyre ku zakonisht levizin stjuardesat, eshte zene plotesisht nga pasagjere qe jane te detyruar te qendrojne ne kembe pasi vendet kane mbatuar. /lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Ai cuni says

    aeroplani me bagazhet hapur siper kokes nuk niset,procedure sigurie,kane qene ose duke hip ose duke zbrit,po shqiptarin edhe kur i ben nder e kthen ne atdhe prape e nxjerr helmin,merret me foto

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet