Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rastet me koronavirus, mësoni moshën mesatare e të infektuarve në Shqipëri

Një moshë mesatare relativisht e re, më e vogël se 50 vjeç.

Drejtoresha e ISHP-së Albana Fico gjatë përditësimit të të dhënave për COVID-19 në 24 orët e fundit, deklaroi se mosha mesatare e rasteve të konfirmuara me koronavirus është 46.8 vjeç.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 267 persona të dyshuar me koronavirus.

Deri në këto momente janë testuar 7758 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 750 raste.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet