Kafshët e egra “pushtojnë” qytetet e shkretuara nga izolimi i njerezve nga COVID-19

Soft
Kafshët e egra “pushtojnë” qytetet e shkretuara nga

Izolimi i njerezve ne qendrat urbane per jave te tera si pasoje e pandemise, ka rikthyer kafshet dhe shpendet e eger ne hapesirat urbane ku nuk dukeshin prej dekadash.

Fotot e publikuara nga mediat nderkombetare tregojne kafshe si tigrat, dhelprat apo derrat e eger qe kane zbritur ne zonat urbane.

Ky ka qene nje prej reaksioneve natyrore te komentuara shpesh ne lidhje me gjendjen e re te krijuar nga perhapja e koronavirusit ne bote, citon Lajmifundit.al. Nje tjeter fenomen ka qene rritja e pastertise se ajrit si pasoje e reduktimit te mase te numrit te automjeteve ne qarkullim.

[gallery columns="1" ids="1017914,1017915,1017916,1017917,1017918,1017919,1017920,1017921,1017913"]

ME TE LEXUARAT