Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U bllokuan nga koronavirusi ne Milano, mberrijne ne Rinas 134 shqiptaret, do karantinohen ne Durres

Mbrëmjen e sotme ne aeroportin e Rinasit ka mbërritur një tjetër avion me 134 shtetas shqiptarë të riatdhesuar nga Milano.

Avioni i kompanisë “Air Albania” u ul rreth orës 20:15 të se dielës.

Të gjithe shtetasit e riatdhesuar do të karantinohen për 14 ditë në dy hotele në Durrës.

Qeveria ka deklaruar se ata do te paguajne nga 7 euro ne dite ndersa shpenzimet e tjera do te hiqen nga shteti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet