Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rashica i shumëkërkuar, del në skenë një tjetër klub

Shtohet interesimi i klubeve të rëndësishme europiane për të marrë shërbimet e Milot Rashicës.

Pas Borussias së Dortmundit, Liverpoolit dhe Aston Villës, sëfundmi në garë për talentin Kosovar ka hyrë edhe Red Bull Leipzig.

23-vjeçari pëlqehet shumë nga drejtuesit e skuadrës nga Gjermania Lindore dhe kalimi i Rashicës te Leipzig nuk do të ishte një çudi.

Lajmi raportohet nga mediat gjermane dhe duke patur parasysh edhe faktin që Leipzig invenston shumë para te lojtarët e rinj në moshë, por edhe karakteristikat e Rashicës që i përshtaten lojës që aplikon Julian Nagelsmann e bëjnë të besueshëm këtë transferim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet