Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Ekonomia bie e ngrihet prapë, të vdekurit nuk ngjallen më”, Rama: S’do tërhiqemi nga presionet e padijes, do zbatojmë planin

Teksa numri i te vdekurve ne vendin tone nga COVID-19 ka shkuar ne 26, kryeministri Edi Rama vjen me nje mesazh, drejtuar qytetareve. Permes nje postimi ne ‘Facebook’ kreu i qeverise thekson se qeveria do të vazhdoje të zbatojë planin dhe ta adaptojë atë sipas dinamikës së zhvillimeve në frontin e luftës për mbrojtjen e jetës.

Mes te tjerash ai theksoi se “Ekonomia bie e ngrihet prapë, të vdekurit nuk ngjallen më”.

loading...

Rekomandojme

MESAZHI I RAMES
🔴 VDEKJET PËR 1 MILIONË BANORË tregojnë qartë se sa vendimtare kanë qenë shpejtësia, rreptësia dhe respektimi masivisht i masave në Shqipëri👍

🔴 Të gjithë ekspertët kudo në botë, bëjnë thirrje për të mos e ulur vigjilencën dhe asnjë qeveri në botë, nuk ka një plan hapjeje pa shkallë, në varësi të kurbës!

🔴 Ne do të vazhdojmë të zbatojmë planin tonë dhe ta adaptojmë atë sipas dinamikës së zhvillimeve në frontin e luftës për mbrojtjen e jetës. Ekonomia bie e ngrihet prapë, të vdekurit nuk ngjallen më, prandaj të gjithë duhet ta kenë të qartë që ne nuk do të tërhiqemi nën asnjë presion të padijes, mendjelehtësisë e vulgaritetit, të atyre që nuk duan të kuptojnë thelbin e kësaj situate dhe flasin për diktaturë e për lloj-lloj fantazish jashtë këtij realiteti!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet