Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Për herë të parë në Siçili numri i të shëruarve është më i lartë se i të vdekurve

Për herë të parë që nga fillimi i epidemisë, numri i personave të rikuperuar në Siçili është më i lartë se ai i të vdekurve: 152 kundër 138.

Situata në spitale është e qëndrueshme dhe nën kontroll.

loading...

Ndërkohë umri i rasteve të reja vazhdon të rritet: 49 më shumë se dje. Nga ana tjetër, ka një frikë për përhapjen e koronavirusit në shtëpitë e të moshuarve.

Që prej fillimit të pandemisë, janë kryer 28.742 testime, nga të cilat 2.232 dolën pozitivë. Nga këta, 152 janë shëruar, ndërsa 629 janë të shtruar në spital.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet