Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pensionistët në Elbasan pazare pa leje: Jetojmë vetëm dhe nuk kemi njeri të na ndihmojë

Pensionistët në Elbasan kanë dalë ditën e sotme për të bërë pazaret e tyre pasi janë të vetmuar dhe nuk kanë persona që mund t’i ndihmojnë për të bërë shpenzimet e nevojshme.

loading...

Por a kanë marrë leje për të dalë sipas masave të kërkuara nga autoritet? Ata shprehen se kanë aplikuar për të marrë lejen e nevojshme. Por ka dhe nga ata të cilët nuk kanë aplikuar dhe dalin me arsyen se nuk kanë njeri që t’i ndihmojë.

Shqetësim ngelet fakti se pavarësisht se mosha e tretë është më e rrezikuar për COVID-19 pensionistët kanë dalë pa maska dhe doreza, duke mos respektuar rregullat e kërkuara. Deri ditën e sotme në Elbasan janë regjistruar 15 persona të infektuar me COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet