Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tragjike! Koronavirusi-Britani e Madhe, rregjistrohen rreth 1000 viktima vetëm 24 orët e fundit

Me rreth 1000 vdekje në 24 orët e fundit, një rekord i ri kombëtar në Britaninë e Madhe, numri i atyre që kanë humbur jetën nga infeksioni i koronavirusit është rritur në mbi 7000 teksa në vend numërohen rreth 62 mijë raste pozitiv nga Covid-19.

Me këto shifra në rritje pritet që në dhjetë ditët e ardhshme Britania e Madhe do përjetojmë pikun e pandemisë.

loading...

Rekomandojme

Qeveria britanike nuk ka përgatitur asnjë masë për të lehtësuar bllokimin në javët që do vijnë teksa perspektiva duket e zymtë dhe lehtësimet mund të shpallen në muajin maj.

Ndërkohë kryeministri Boris Johnson ka kaluar në spital natën e tretë në kujdesin intensiv. Për momentin-thonë autoritetet- gjendja e tij mbetet e qëndrueshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet