Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ngjarje e pazakontë: I dyshuari me Covid-19 ia mbath me vrap, mjekët e ndjekin nga pas

Koronavirusi është përhapur në shumë vende të botës, duke prekur numër të madh njerëzish.

Në Rusi ka ndodhur një ngjarje jo shumë e zakontë, ku një person i dyshuar me Covid-19, ka detyruar mjekët që ta ndjekin me vrap nga pas.

loading...

Rekomandojme

E gjitha kjo skenë është filmuar nga një kamera amatore ndërsa është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale, për shkak ndryshe nga pacientët e tjerë që shtrohen vetë në spital, ky rus nuk pranon të bie në duart e mjekëve që kishin shkuar ta testonin.

Kjo ngjarje është komentuar edhe nga kryetari i qytetit të Arzamas, rajoni i Nizhny Novgorod, Alexander Shchelokov, i cili tha se në pamje janë mjekët e veshur me kostume “anti-murtajës” dhe shihen teksa ndjekin një njeri duke ikur prej tyre: ai duhej të karantinohej për shkak të dyshimit të koronavirusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet