Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tmerr në SHBA, 1399 të vdekur nga koronavirusi në 24 orë, 14 240 viktima gjithësej

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë që të mbajnë rekord sa i përket numrit të personave të prekur me koronavirus.

Në SHBA, deri tani numërohen të infektuar me Covid-19, 418 451 persona. Nga këta, janë prekur me Covid-19, vetëm orët e fundit 18 116 njerëz.

loading...

Rekomandojme

Ndërkaq, për shkak të virusit, në SHBA kanë ndërruar jetë vetëm në orët e fundit 1399 vetë.

Kurse, numri total i të vdekurve nga Covid-19 në Amerikë deri tani është 14 240 njerëz.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet