Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

MSH: Në dy spitalet COVID kemi 58 pacientë, 4 të intubuar janë shtruar te “Shefqet Ndroqi”

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije dhe situatën me të shtruarit në spitale si pasojë e prekjes nga COVID 19.

Kështu sot konfirmohen 58 pacientë të shtruar në të dyja spitalet COVID, me pak se nje dite me pare.

Në shërbimin infektiv aktualisht janë 52 të shtruar. 5 prej tyre janë në terapi intensive.

Në spitalin COVID 2 “Shefqet Ndroqi”, janë 6 pacientë të shtruar gjithsej.

Nga këta 5 pacientë janë në terapi intensive, 1 në pavion, ndërsa 4 pacientë janë të intubuar.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet