Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi, më shumë se 14 mijë viktima në Spanjë. Hotelet kthehen në spitale

Kurba e vdekjes së koronavirusit në Spanjë për të pestën ditë është në ulje teksa në 24 orët e fundit u raportuan 556 viktima nga koronavirusi.

Por rënia e numrit të vdekjeve nuk është e pasqyruar në uljen e presionit në kujdesin intensiv në spitale teksa sot pati 3836 raste të reja infeksioni për një total prej rreth 142 000 kurse numri i përgjithshëm i vdekjeve është mbi 14 mijë.

loading...

Rekomandojme

Hotelet bëhen spitale

Ndërkohë, në Madrid, shoqata e hotelierëve ka vënë në dispozicion 40 hotele të gatshëm për t’u kthyer në departamente sanitare me një kapacitet mbi 9000 shtretër.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet