Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi gjunjëzon Francën, rregjistron më shumë se 10 mijë vdekje

Me 607 vdekje në 24 orët e fundit Franca ka tejkaluar shifrën e 10 mijë e 300 viktimave që nga fillimi i epidemisë kurse numri total i të infektuarve është në pragun e 110 000 rasteve.

loading...

Ndërsa ndodhet në pllajën e saj të epidemisë pika kritike në vend është gjithmonë kujdesi intensiv.

Franca gjithashtu po projekton kryerjen e testeve të shpejtë te e gjithë popullata për të parë se sa përqind e njerëzve ka fituar imunitet, njohuri këto të vlefshme për të hyrë në Fazën 2 ajo e bashkëjetesës më koronavirusin dhe e rinisjes së aktiviteteve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet