Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Infektohet zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, bëjnë testin edhe 58 kolegë të tij

Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, gjatë të martës, ka dalë pozitiv me koronavirus.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se gjendja e këtij zyrtari është stabile.

loading...

Rekomandojme

Po ashtu, 58 kolegë të të infektuarit në Ministrinë e Shëndetësisë janë testuar dhe fatmirësisht kanë dalë negativë.

“Për fat me familjen nuk ka pasur kontakt, ndërsa 58 përfaqësues të departamenteve të ndryshme të Ministrisë së Shëndetit që në një formë kanë pasur kontakt janë testuar por të gjithë kanë dalë negativë dhe kjo për arsye se kanë përdorur mjete mbrojtëse”, u shpreh Hoti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet