Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tetë ditë pas infektimit shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë, Andi Koraqi shtrohet tek Infektivi

Shefi i laboratorit të mikrobioligjisë, Andi Koraqi është rikthyer sërish në Spitalin Infektiv si pacient i infektuar me koronavirus, ndërsa burime bëjnë me dije se ka lidhje me komplikimet që ka paraqitur.

Mësohet se ai është shtruar në spital ndërsa nuk dihet ende gjendja e tij shëndetësore.

Koraqi prej 4 ditësh kishte bërë kontrolle ndërsa ishte parë të mbërrinte tek Infektivi me mjetin e tij.

loading...

Rekomandojme

Ai është paraqitur që prej ditës së shtunë ndërsa po bëhen 4 ditë që po ndiqet nga mjekët por që nuk ka të dhëna zyrtare për gjendjen e tij.

Koraqi është edhe pjesë e stafit të Tas-Forcës për koronavirusin.

Pas Skënder Bratajt, një tjetër mjek pranë Ministrisë së Shëndetësisë preket nga koronavirusi

Pozitivë me COVID/ Mjeku Roland Xhaxho vështirësi në frymëmarrje, deputeti Alimadhi me oksigjen

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet