Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Tragjike në SHBA, mbi 1600 viktima në 24 orë, gjysma vetëm në New York

SHBA po kalon moment dramatike sa I takon betejes me Covid 19.

Numri i të prekurve në mbarë vendin ka kapur shifrën 391 mijë tashmë nga të cilët 139 mijë janë evidentuar vetëm në New York. Shifrat e të prekurve në New York madje kanë kaluar edhe ato të Italisë brenda një periudhë jo më shumë se gjysmë muaji.

loading...

Rekomandojme

Ndërkohë numri i viktimave ka shkuar tashmë në mbarë Amerikën në 12 mijë e 500.

Viktimat vetëm këtë të martë janë mbi 1650, nga të cilët 731 vetëm në New York.

Sipas guvernatorit të New York, Andrew Cuomo në total numri I personave që ka gjetur vdekjen në këtë vend ka shkuar në 5498.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet