Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mjeku shpërndan videon: Ja teknika e frymëmarrjes që lehtëson luftën me COVID-19

Mjek i urgjencës, Sarfaraz Munshi, që punon në Queen’s Hospital në Romford, ka shpërndarë në rrjetet sociale një teknikë mbi lehtësimin e frymëmarrjes për ata pacientë që janë të prekur nga COVID.

Sipas doktorit, kjo praktikë që ndihet te pacientët në trajtim intensive, mundet të lehtësojë edhe simptomat e koronavirusit. Kjo teknikë, -thekson Munshi- ndikon në lehtësimin e mushkërive dhe siguron thithjen e ajrit.

loading...

Rekomandojme

Po ashtu doktori paralajmëron pacientët e tij që të mos qëndronin të shtrirë në shpinë, pasi kjo pakësonte kapacitetin e mushkërive dhe mbyllë rrugët e ajrit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet