Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Karantinohen në hotel në Korçë për 14 ditë shqiptarët që u kthyen nga Greqia

Mbremjen e sotme 37 shtetas shqiptarë sistemohen për 14 ditë karantinimi në hotel në Korçë. Prej ditës së premte ata kanë qenë te bllokuar ne token neutrale ne piken e kalimit kufitar te Kapshtices.

Por këtë të martë pasdite më në fund emigrantët, janë regjistruar në hyrje të pikës sonë kufitare dhe janë akomoduar në një hotel ne qytetin e Korcës.

loading...

Rekomandojme

Nga ana tjetër prej ditësh në tokë neutrale kanë qenë edhe 13 shtetas të tjerë të cilët dispononin leje të përhershme qëndrimi në Greqi.

Për pasojë këta shtetas janë detyruar të kthehen në shtetin fqinj atje ku ishin me banim të përhershëm.

Ndërkohë 7 shtetasit shqiptarë do të duhet të qëndrojnë të izoluar në hotel duke respektuar rregullat e karantinës për 14 ditë para se të takojnë familjarët e tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet