Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“I përjetshëm kujtimi i koloses së këngës shqiptare”, Meta kujton ditëlindjen e Vaçe Zelës

Sot është ditëlindja e koloses së këngës shqiptare, Vaçe Zela. Presidenti Ilir Meta e ka kujtuar ditën e lindjës së këngëtares, e cila la pas një trashëgimi të madhe muzikore ndër breza.

Në mesazhin e tij, kreu i shtetit nenvizon se vepra dhe trashëgimia e saj e pasur flet më shumë se çdo gjë tjetër, teksa ka përshëndetur qytetarët me këngën “Rrjedh në këngë e ligjërime”, që ka kënduar Vaçe Zela.

“Sot është ditëlindja e mbretëreshës së përjetshme të këngës shqiptare, Vaçe Zela, Nderi i Kombit.
Vepra dhe trashëgimia e saj e pasur flet më shumë se çdo gjë tjetër.

Ndaj dëshiroj t’i përshëndes të gjithë shqiptarët me një nga perlat e saj!

I përjetshëm kujtimi i kësaj koloseje të këngës dhe kulturës shqiptare! 🇦🇱 🎼”, shkruan Meta.

Sot është ditëlindja e mbretëreshës së përjetshme të këngës shqiptare, Vaçe Zela, Nderi i Kombit. Vepra dhe trashëgimia e saj e pasur flet më shumë se çdo gjë tjetër.Ndaj dëshiroj t'i përshëndes të gjithë shqiptarët me një nga perlat e saj! I përjetshëm kujtimi i kësaj koloseje të këngës dhe kulturës shqiptare! 🇦🇱 🎼

Gepostet von Ilir Meta am Dienstag, 7. April 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet