Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

‘Shembull i përkushtimit dhe sakrificës për profesionin’, Manastirliu publikon foton e mjekes me shenjat e maskës

Anxhela Murraj është pjesë e stafit mjekësor të spitalit Infektiv në Tiranë në vijën e parë të rrezikut nga koronavirusi.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu publikoi foton e mjekes si shembull të përkushtimit dhe sakrificës për profesionin.

“Anxhela Murraj është shembull i përkushtimit dhe sakrificës për profesionin, cdo ditë në vijën e parë të frontit në shërbim të pacienëve të prekur nga COVID-19 në spitalin Infektiv me misionin për të shpëtuar jetë”, ka shkruar Manastirliu.

Në foto ajo ka dalë e veshur me veshjen speciale mbrojtëse dhe në një foto tjetër pa maskën që e mbron nga prekja pre COVID-19, ku dallohen qartë shenjat në fytyrë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet